1880

Rodina Cagliari se přestěhovala z Itálie do Brazílie, aby se naučila, jak obchodovat s kávou.

1909

Obchodní společnost Anderson Clayton, která se zabývala kávou, nastavila směsi Sao Paulo v Brazílii.

1909

Brazilský institut kávy (agentura státu) posílá Danteho dědečka reprezentovat brazilské kávy na historicky první výstavu kávy v Bordeaux ve Francii.

1910

Rodina otevírá pražírnu ‚San Paulo‘ v Bordeaux.

1912

Rodina se stěhuje zpět do Itálie a otevírá pražírnu ‚San Paulo‘ v Modeně.

1939

Fašisté během války přebírají pražírnu ‚San Paulo‘ u kostela během války.

1942

Pražírna ‚San Paulo‘ je po válce znovu otevřena .

1951

Společnost San Paulo se rozdělila do 3 firem, mezi 3 bratry (Caffe Roberta, Caffe Cagliari a San Paulo).

1963

Dante dokončí práci v komoditní ekonomice kávy na univerzitě v Bologni.

1964

Dante vynalezl a propaguje použití laserové difrakce pro analýzu velikosti kávy.

1965

Dante se připojil do rodinného podniku San Paulo.

1970

Změna názvu společnosti ze „San Paulo“ na „I.T.C. Srl“

2000

Společnost I.T.C. Srl.“ pod názvem“ Caffe ‚L’Antico „

2012

Rodinná firma KP Trading Brno, s.r.o. začíná prodávat kávu L´Antico v České Republice

Pražíme kávu již po čtyři generace. Proces výroby kávy je umění a její ochutnání je jedinečný zážitek. To, co dělá kávu tak dobrou, není technologie, ale péče, kterou jsme vložili do pražení kávových zrn. Věříme, že existuje šestý smysl, který by měl každý profesionál přidat k těm pěti smyslům, které všichni známe. Tím smyslem je láska.

Naše historie sahá až do roku 1909, kdy Ambrogio Cagliari získal svoje první zkušenosti v Brazílii. Brazilská vláda jej poslala do Francie, aby zde representoval zemi pod záštitou Instituto Brasileiro a byl zemí tak okouzlen, že se usadil v Bordeaux, kde založil svoji první pražírnu kávy. Jeho nejstarší syn Francesco převzal rodinný podnik a rozšířil jej do Itálie. Poté, co Francescův syn Dante absolvoval studium ekonomie, pokračoval ve specializaci v Brazílii s Andersonem Claitonem. Získané zkušenosti ho poté vedly k práci nezávislého lektora na univerzitě v Bologni, kde přednášel o (samozabarvovací složení) barevné složce kávy. Dnes firmu L´Antico vede Dante a jeho děti Gabriella a Francesco, kteří se pyšní více jak patnácti lety zkušeností v oboru.

Káva L´Antico je dobře známa po celé Itálii a také na třech kontinentech: což je významné uznání, které svědčí o nadšení a vášni, kterou poprvé, více než před sto lety, vyvolala velká dynastie pražičů kávy.

Škála chutí, kterou nabízíme, pochází z malého počtu pečlivě vybraných dávek. Těchto pár jednoduchých voleb vám umožní najít přesně to, co hledáte. Věříme, že nabídka stovek možných voleb a tisíců druhů kávy zákazníka akorát zmate a dezorientuje. Nejlepší kávy jsou vyrobeny ze správné rovnováhy mezi malým počtem pečlivě vybraných variant.

Kvalifikované ruce našich expertů jsou schopny garantovat bohatou a úplnou směs, jejíž charakter zůstává nezměněn od momentu výroby až po její vychutnání si v šálku – ať už doma nebo v kavárně.