Překapávaná káva

Překapávaná káva je druhem přípravy filtrované kávy, kdy se látky obsažené v kávě louhují v horké vodě a následně jsou přefiltrovány přes filtr. Tím má výsledná káva oproti klasickému espressu mnohem jemnější chuť a aroma, protože k extrakci není použit tlak. Překapávaná káva je proto velmi populární po celém světě a těší se velké oblibě i jako snídaňová káva.

Překapávače jsou výhodné především v tom, že připraví větší množství kávy naráz. Aby takové množství nechladlo a neztrácelo na kvalitě, jsou součástí výhřevné plochy, které kávu v konvici rovnoměrně prohřívají.

Jednoduchá příprava

Castello –  Caffè L’Antico

balení 50 x 60 g

Vybraná směs káv arabica a robusta balená po jednotlivých porcích 60g. Káva je již optimálně namletá a přesně odměřena pro přípravu překapávané kávy.

1 balení odpovídá přípravě 12 šálků kávy (konvice 1,7 l)

Bravilor Bonamat Mondo

Bravilor Bonamat Mondo je rychlá varianta přípravy překapávané kávy bez potřeby připojení vody, lze jej proto umístit opravdu kamkoliv. Vhodný je především pro hotelové snídaně, kanceláře, ale uplatnění najde i v domácnosti.

Specifikace

2x konvice (1,7 l)
1x filtrační jednotka s nerezovým držákem
2x samoregulační výhřevné plotýnky

indikátor naplnění vody
signál závápnění
signál dokončení překapávání

rozměry: 195 x 406 x 446 mm
připojení na vodu: ne
doba překapávání: 5 minut
příkon 2,14 kW
napětí 230 V
výkon za hodinu: 18 l (144 šálků)

Bravilor Bonamat je nizozemská rodinná firma s více než 70letou tradicí. Inovativní nápady, moderní technologie, kvalita a vnitropodniková výroba byly důležitými aspekty, které vedly k pokračujícímu úspěchu firmy. Dnes vyvíjí, vyrábí a dodává širokou škálu nápojových strojů, se zaměřením na přípravu kávy a čajů.

Prostředky vhodné k čištění

Puly CAFF Plus® prášek NSF

Čistič usazenin

Puly Cleaner Descaler®

Odvápňovač

Doplňky a spotřební materiál

Filtr košíček Bravilor

Po registraci do Business sekce, můžete tuto kávu zakoupit i on-line.